Ogólnopolski program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Korzyści w odniesieniu do dzieci: • kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, • kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań, • stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka p. Jadwiga Wąsowska.

Europejski Tydzień Kodowania

      Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

      Dzieci z grupy V zrealizowały wszystkie zadania zaplanowane na ten niezwykły tydzień.

W trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 wydarzenia w Polsce zaczynały się co… półtorej minuty!

16 dni, 15 139 wydarzeń i historyczne (drugie) miejsce na podium – oto najkrótsze podsumowanie #CodeWeek2019! Polska zajęła drugie miejsce w kategorii: liczba inicjatyw w stosunku do populacji, według której ustalany jest coroczny ranking. To najlepszy wynik jaki kiedykolwiek, w siedmioletniej historii Europejskiego Tygodnia Kodowania, zajęła Polska.

KALENDARZ ADWENTOWY –

CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 – wyzwanie 

      Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów. Przygotowując się razem z dziećmi na ten radosny czas wpletliśmy elementy kodowania, tak, żeby połączyć tradycję z nowoczesnością… był więc zakodowany łańcuch choinkowy, zakodowana choinka, renifery, bombki…a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle.

Czas spędzony przy grudniowym kodowaniu był konstruktywny, radosny i pełen wyzwań.

 

Współpracujemy:

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela

Polecane:

Przedszkole Miejskie Literackie nr 36 w Olsztynie