Projekty grupy V w roku szkolnym 2019/2020 – program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować”

     Ogólnopolski program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Korzyści w odniesieniu do dzieci: • kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, • kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań, • stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka p. Jadwiga Wąsowska.

Europejski Tydzień Kodowania

      Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

      Dzieci z grupy V zrealizowały wszystkie zadania zaplanowane na ten niezwykły tydzień.

W trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 wydarzenia w Polsce zaczynały się co… półtorej minuty!

16 dni, 15 139 wydarzeń i historyczne (drugie) miejsce na podium – oto najkrótsze podsumowanie #CodeWeek2019! Polska zajęła drugie miejsce w kategorii: liczba inicjatyw w stosunku do populacji, według której ustalany jest coroczny ranking. To najlepszy wynik jaki kiedykolwiek, w siedmioletniej historii Europejskiego Tygodnia Kodowania, zajęła Polska.

KALENDARZ ADWENTOWY –

CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 – wyzwanie 

      Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów. Przygotowując się razem z dziećmi na ten radosny czas wpletliśmy elementy kodowania, tak, żeby połączyć tradycję z nowoczesnością… był więc zakodowany łańcuch choinkowy, zakodowana choinka, renifery, bombki…a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle.

Czas spędzony przy grudniowym kodowaniu był konstruktywny, radosny i pełen wyzwań.