Projekty grupy V w roku szkolnym 2019/2020 – „Zdrowo jem, więcej wiem”.

      Ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” Fundacji BOŚ pod honorowym patronatem pani Agaty Kornahauser-Dudy został stworzony w odpowiedzi na niepokojące dane dotyczące rosnącej liczby dzieci w Polsce z nieprawidłową masą ciała.

Projekt skierowano do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych.

„To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Zdajemy sobie sprawę, że edukacją należy objąć również osoby dorosłe, z których dzieci czerpią przykład. Nasze działania kierujemy równolegle do nauczycieli oraz rodziców” – piszą organizatorzy – „Wierzymy, że dzięki takiemu podejściu edukacja prozdrowotna przebiega kompleksowo i jest bardziej efektywna.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” TO PRZEDE WSZYSTKIM:

  • wieloaspektowa i spójna formuła wpisująca się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej;

  • bogata oferta edukacyjna dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych;

  • baza wiedzy i scenariuszy zajęć dla nauczycieli;

  • szansa dla nauczycieli na podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie edukacji związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia;

  • szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.”

Cele projektu:

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Staramy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Pierwszy etap 10. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” za nami.

Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Puntacja za poszczególne kategorie została przedstawiona na stronie głównej projektu oraz w zakładce Wyniki.

Zwycięzcą etapu Jesień w kategorii Zerówki i kl. I została

grupa V „Skaczące jabłuszka”

z naszego przedszkola!

Zdobyliśmy najwięcej punktów i zajęliśmy I miejsce.