WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

„Wszystkie Kolory Świata”

W roku szkolnym 2021/22 Nasze przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF.

Jak możecie pomóc?

W ramach akcji zachęcamy Was do przygotowania specjalnej charytatywnej laleczki.

Wystarczy z szablonu odrysować na materiale kontury lalki, zszyć je, a następnie  zaprojektować laleczkę według własnego pomysłu. To Wy decydujecie o jej kolorze skóry, ubiorze i sami nadajecie jej imię. Ważne jest, aby Wasza lalka reprezentowała wybrany kraj lub zakątek świata.

Instrukcja uszycia laleczki oraz jej szablon znajduje się w linku poniżej.   

Laleczka_wykrój      

Mamy nadzieję, że w akcję zaangażują się Wasi dziadkowie, rodzice i rodzeństwo. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Laleczce należy nadać „akt urodzenia”, który będzie można pobrać z linku poniżej.

Akt_urodzenia_laleczki

Termin

Gotowe prace wraz z załączonym „aktem urodzenia” oddajemy p. Małgorzacie Kołakowskiej  do 11 marca 2022 r.

W jakim celu szyjemy laleczki?

Włączając się do projektu ratujemy życie dzieci w krajach dotkniętych wojną i biedą. Każdego roku ponad 2 mln dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie maluszki tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tych krajach.

W związku z tym w dniach 16-18 marca 2022 r. zorganizujemy aukcję, podczas której będzie można zaadoptować wybraną przez siebie laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci objętych programem UNICEF. W aukcji będą mogli brać również udział Wasi rodzice, dziadkowie, opiekunowie i nauczyciele.

Darowizna w wysokości 10 zł pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska

Najładniejsza laleczka będzie reprezentować nasze przedszkole w ogólnopolskim konkursie na „Najbardziej Oryginalną Laleczkę”, gdzie nagrodą główna jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce.
Wszystkich informacji udziela koordynator akcji p. Małgorzata Kołakowska.